Odkąd zaczęłam kolorować, nazbierało mi się sporo kredek i pisaków różnego rodzaju. Na początku zajmowały jeden piórnik, później dwa, a teraz całą szafkę. Znalezienie odpowiedniego pojemnika na pisaki, które są dość długie i grube jest trudne. Za to piórników na kredki jest cała masa. Jaki model wybrać? Moim zdaniem taki, w którym zmieści się każdy z kompletów. Do niedawna jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, że są tak duże piórniki. Na 100 czy 200 sztuk pisadeł. Kupiłam go za radą osób z grupy hobbystycznej na Facebooku. Postanowiłam opisać moje wrażenia. Przy okazji zebrałam parę linków do sklepów, gdzie można kupić podobne modele.
Spis treści:
Recenzja piórnika
W piórniku marki Shulaner, który wybrałam dla siebie, znajduje się 200 pojedynczych otworów na kredki. W jednej z kieszonek umieszczono dodatkowe trzy, trochę szersze. Można w nie włożyć gumkę do mazania, temperówkę czy linijkę. Jak kto woli.
Piórnik ma 4 kieszenie zapinane na zamki błyskawiczne. Można go postawić lub położyć. Na górze znajduje się uchwyt do przenoszenia, który można odpiąć z jednej strony. Niestety suwaki czasem wchodzą pod materiał przy rączce i trudno je stamtąd wydostać. Piórnik nie ma oznaczenia, gdzie znajduje się przód, a gdzie tył. Obie strony wyglądają tak samo. Mój model ma kolor niebieski z kremowymi wstawkami. Wykonano go z wodoodpornego PCV.
W gumkach mieszczą się nawet długie, ostro zatemperowane kredki. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby któryś z rysików uszkodził się w piórniku. Pisadła wygodnie się wyjmuje i wkłada.
Gdzie kupić duży piórnik na kredki?
Gdy już wiedziałam, który piórnik chcę kupić, sprawdziłam kilka podobnych ofert. Brałam pod uwagę cenę i czas wysyłki. Między poszczególnymi produktami były drobne różnice. Na przykład w kolorze i materiale, czy mocowaniu uchwytu. Ja kupiłam piórnik z tej aukcji na Amazonie. Nie była to najtańsza oferta, ale spodobał mi się wzór. Przekonała mnie też szybka wysyłka. Zamówiłam piórnik 18 stycznia, 21 już dostałam przesyłkę.
Podobne, nieco tańsze piórniki na kredki możecie znaleźć na Ali-Express. Musicie się jednak liczyć z tym, że czas oczekiwania na paczkę może być dłuższy. Jeśli bardziej interesują Was piórniki z materiału imitującego skórę, znajdziecie je pod tym linkiem. Są trochę droższe, ale ładnie się prezentują.
W większości aukcji możecie wybrać ilość otworów. Zazwyczaj waha się ona między 100 a 300. Im mniej przegródek, tym tańszy piórnik. Koniecznie zwracajcie uwagę czy gumki są przeznaczone na jedną, czy więcej kredek.
Czasami trafiają się aukcje z piórnikami na Allegro. Piórniki są jednak droższe i wysyłane również z Chin.
Dla kogo piórnik na kredki?
Piórnik to przydatne narzędzie, jeśli dużo podróżujesz. Nie musisz martwić się, że kredki wypadną z plastikowych tacek w opakowaniach. W piórniku pisadła nie połamią się i nie poobijają podczas wstrząsów. O wiele łatwiej je przenieść zapakowane w jedno opakowanie. Po co męczyć się z kilkoma kartonikami. Tym bardziej że oryginalne opakowania na kredki nie mają zamków błyskawicznych. Istnieje ryzyko, że podczas przenoszenia pojemnik się otworzy.
A co, jeśli nie podróżujesz ze swoimi kredkami ale chcesz je mieć wszystkie pod ręką? W tym przypadku duży piórnik też się sprawdzi. Wszystkie pisadła możesz przechowywać w jednym miejscu. Posegregować je według kolorów lub marki. Przy większej ilości przegródek polecam jednak odpowiednio oznaczyć zamki. Ja bardzo nie lubię otwierać każdej kieszonki żeby znaleźć odpowiedni kolor kredki. Ja oznaczyłam zamki kolorowymi koralikami.
Plusy piórnika
- Pojedyncze gumki na każdą kredkę,
- aż 200 przegródek na pisadła,
- 3 szersze przestrzenie np. na gumkę do mazania,
- różne wzory i kolory do wyboru,
- dostępne wersje na większą i mniejszą ilość kredek,
- uchwyt do przenoszenia piórnika,
- odpowiednia szerokość (mieszczą się nawet mocno zatemperowane długie kredki).
Minusy piórnika
- Suwaki od zamków czasem wchodzą pod uchwyt i trzeba się natrudzić, żeby je wyciągnąć,
- nie wiadomo gdzie jest przód piórnika (ta przegroda z większymi gumkami).