antystresowa.pl/

Adult Colouring Book – kolorowanka antystresowa od Déco Time

Kolorowanka z marketu

Adult Colouring Book od Déco Time to dość gruba książka. Zawiera aż 160 obrazków, czyli jeszcze więcej niż Fantazyjne Esy-floresy, o których pisałam ostatnio. Nie wyróżnia się na tle innych kolorowanek, niemniej jednak sporo w niej ciekawych grafik. Jest dość tania (w markecie Action możemy kupić ją za około 9 zł) i występuje w kilku wariantach.

Okładka książki Adult Colouring Book Déco Time
Okładka książki Adult Colouring Book

Adult Colouring Book – co znajdziemy w środku

Adult Colouring Book została wydana przez Déco Time, niderlandzką firmę produkującą artykuły plastyczne. Tytuł i opisy na okładce przetłumaczono na kilka języków, m.in. angielski i polski. Wewnątrz nie znajdziemy spisu autorów, czy wstępu. Od pierwszej strony zaczynają się obrazki, a jest ich sporo, bo aż 160.

Kredki Derwent Lightfast i Prismacolor Premier
Market rybny, kredki Derwent Lightfast i Prismacolor Premier

Choć na okładce widzimy syrenę, tematem przewodnim kolorowanek nie jest woda. Znajdziemy tu naprawdę wszystko, od napisów otoczonych kwiatami, przez pejzaże do ciekawych, oryginalnych mandali. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Część kolorowanek zajmuje całą stronę A4, natomiast nie ma takich na dwóch stronach. Ciężko się je koloruje na łączniach stron i bardzo tego nie lubię.

Stopień trudności obrazków jest zróżnicowany. Niektóre składają się z wielu małych elementów, inne są mniej obszerne i mają większe pola do kolorowania. Linie w większości są bardzo grube i wyraźne. Znajdziemy jednak parę obrazków z cienkimi konturami. Ze względu na to zróżnicowanie, książka jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i starszych dzieci. Bez problemu poradzą sobie z mniej skomplikowanymi obrazkami 🙂

Największa wada kolorowanki Déco Time

Niestety, druk w książce jest dwustronny. Jeśli używamy głównie kredek, nie powinno to stanowić problemu. Malowanie pisakami, czy markerami sprawia więcej trudności. Zwłaszcza, jeśli są to produkty zawierające tusz alkoholowy, jak Chameleony. Kartki nie są zbyt grube, więc cały pomalowany nimi obrazek przebije na drugą stronę. Musimy wziąć to pod uwagę. Albo wybierzemy obrazek do kolorowania w taki sposób, żeby z tyłu znalazł się mniej atrakcyjny wzór, albo musimy zrezygnować z pisaków.

Miłym zaskoczeniem okazały się w tym przypadku pisaki Kuretake Clean Color Dot. Malowałam nimi wózek, który możecie zobaczyć poniżej. Nic nie przebiło na drugą stronę, a kolory wyglądają wyraźnie. Warto zaznaczyć, że te pisaki posiadają tusz na bazie wody. Pisaki Art & Graphic Twin, tej samej firmy, wypadają już trochę gorzej – ciemniejsze kolory lekko prześwitują.

Adult Colouring Book Deco Time, piaski Kuretake Clean Color Dot
Wózek pomalowany piaskami Kuretake Clean Color Dot

Podsumowanie

Adult Colouring Book Déco Time nie jest kolorowanką z wyższej półki. Obrazki są drukowane dwustronnie, a kartki nie są zbyt grube. Jeśli wolimy rysować kredkami, nie będzie nam to sprawiać kłopotu. Jeśli natomiast częściej sięgamy po markery, zwłaszcza z alkoholowym tuszem, musimy się liczyć z tym, że tusz przebije na drugą stronę. Obrazków w książce jest bardzo dużo. Różnią się tematyką, grubością linii i ilością elementów. Część z nich będzie dobra nawet dla dzieci. Choć książka jest raczej zwyczajna, koloruje się w niej przyjemnie. Moim zdaniem cena książki jest zaskakująco niska, biorąc pod uwagę jej zawartość.

Plusy

  • Niska cena,
  • różna grubość linii,
  • maksymalna wielkość kolorowanki to A4,
  • 160 kolorowanek,
  • zróżnicowany poziom trudności obrazków,
  • zróżnicowana tematyka,
  • brak kolorowanek zajmujących dwie strony.

Minusy

  • Druk dwustronny,
  • dość cienkie kartki.

Leave a Reply