antystresowa.pl/

Colouring & Craft Book – naklejki, pocztówki, etykiety

Kolejna interesująca książka z marketu

Colouring & Craft Book to kolejna kolorowanka wydana przez Deco Time Crafts. Tak jak Adult Colouring Book, kupiłam ją w znanym, niderlandzkim markecie. Do wyboru jest kilka wersji tematycznych. Ja zdecydowałam się na egzemplarz nawiązujących do wakacji i stylu boho. Choć książka jest dość mała (format A5) i ma tylko 24 strony, w środku znajdziemy naprawdę fajne pomysły, które możemy wykorzystać w projektach D.I.Y.

Colouring and Craft Book, Deco Time - okładka
Colouring and Craft Book, Deco Time – okładka książki

Doskonały dodatek do Bullet Journal i nie tylko…

Kartki w książce są wyrywane, możemy je powiesić lub wkleić, gdzie nam się podoba. Oprócz tradycyjnych kolorowanek, zajmujących większą część strony A5, mamy do dyspozycji sporo innych rozwiązań. Część mniejszych obrazków to naklejki – można ozdobić nimi dziennik czy album. Niektóre kartki podzielono na pół perforacją. Po rozdzieleniu obu części powstają pocztówki. Możemy również pokolorować i wyciąć etykiety na prezenty, czy dymki z cytatami. W książce znajdują się także śliskie kartki opisane jako ,,papier welinowy”. Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia do czego on służy. Na szczęście internet przyszedł mi z pomocą, podpowiadając, że używa się go do scrapbookingu… Opis z przodu książki sugeruje, że w środku są także papierowe taśmy z wzorami, ale jakoś ich nie widzę. Może znajdują się w innych wersjach kolorowanki.

Colouring and Craft Book - arkusze naklejek do kolorowania
Arkusze naklejek do kolorowania

Na okładce widzimy przykładowe wykorzystanie kolorowanek, oraz listę zawartości książki. Z tyłu znajduje się krótki opis, również w języku polskim. Możemy także zobaczyć miniatury kilku obrazków.

Colouring and Craft Book, Deco Time - okładka
Colouring and Craft Book, Deco Time – tył książki

Trochę o papierze i druku w Colouring & Craft Book

Gramatura papieru różni się, w zależności od wzoru. Naklejki i pocztówki są nieco grubsze od reszty kolorowanek. Spokojnie możemy jednak malować pisakami – nic nie przebija. Problem może się pojawić przy używaniu markerów alkoholowych, ale kolorowanki są wydrukowane jednostronnie. Nawet jeśli barwy będą widoczne na odwrocie, nie zepsują kolejnego obrazka. Grubsze kartki są porowate, więc podczas rysowania kredkami mogą pojawiać się białe prześwity. Ja nie lubię tego efektu i staram się wypełnić puste przestrzenie. Wiem natomiast, że nie każdemu to przeszkadza – kwestia gustu.

Linie, z których składają się obrazki, są wyraźne. Ich grubość różni się w poszczególnych grafikach, choć w większości są dosyć grube. Z całej książki tylko dwie kolorowanki i dwa arkusze papieru welinowego zajmują całą stronę. Reszta jest tak umieszczona, by bez problemu można je było wyciąć.

Kolorowanka wykonana pisakami Clean Color Dot, Art and Graphic Twin, Promarkerami i markerami Chameleon
Kolorowanka wykonana pisakami Clean Color Dot, Art and Graphic Twin, Promarkerami i markerami Chameleon

Tematyka nawiązuje do wakacji, a konkretniej podróży, oraz stylu boho. Wielokrotnie powtarzają się motywy pióra, namiotu, czy aparatu. Każdy z nich różni się nieco od pozostałych, więc na monotonię nie można narzekać.

Dla kogo Colouring & Craft Book?

To na pewno kolorowanka idealna dla kogoś, kto nie ma zbyt dużo czasu na rysowanie. Obrazki są małe, niezbyt skomplikowane. Bez problemu można je kolorować ,,na raz”. Pomalowanie największego z nich zajęło mi mniej więcej dwie godziny. Kartki w książce są różnej grubości, ale pisaki nie będą przebijać. Struktura papieru, zwłaszcza arkuszy z kolorowankami, powoduje powstawanie białych przerw, jeśli używamy kredek. Druk jest jednostronny, linie wyraźne i grube. Książka zawiera między innymi wyrywane pocztówki, papier welinowy, etykiety na prezenty i naklejki. Obrazki możemy wykorzystać na przykład do ozdobienia albumu ze zdjęciami, czy dziennika. Książka ma zdecydowanie więcej pozytywnych cech, minusy zależą raczej od naszego upodobania.

Plusy

  • Niska cena,
  • większość kolorowanek wydrukowano na grubym papierze,
  • wyrywane kartki,
  • druk jednostronny,
  • wyraźne linie obrazków,
  • dostępna w kilku wersach tematycznych,
  • duża różnorodność obrazków (zwykłe kolorowanki, pocztówki, etykiety, naklejki, papier welinowy)

Minusy

  • Mały format (A5),
  • mało kolorowanek (24 strony),
  • porowaty papier (arkusze z naklejkami)

Leave a Reply