antystresowa.pl/

Mandalas Gone Wild – kolorowanka do markerów

Plakaty do kolorowania idealne do markerów

Mandalas Gone Wild, Poster Coloring Book to kolorowanka do markerów, stworzona przez markę Chameleon. Zajmuje się ona produkcją kredek, cienkopisów i markerów z systemem changing color, który opisałam dokładniej w ich recenzji. Obrazki zaprojektował znany artysta, który na co dzień tworzy wzory tatuaży – Dino Tomic. Firma Chameleon zadbała natomiast o wykonanie kolorowanki w taki sposób, by alkoholowy tusz nie prześwitywał i nie rozmazywał się. Jak koloruje się w tej książce? Jak na papierze wypadają kredki, a jak markery? Sprawdźmy to.

Mandalas Gone Wild - kolorowanka do markerów
Mandalas Gone Wild – kolorowanka do markerów

Jak zaprojektowana jest kolorowanka do markerów?

Kolorowanka ma formę kołozeszytu, przypominającego kwadrat. Okładka jest twarda – dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku kartki. Z tyłu znajduje się parę przydatnych informacji o jej wykonaniu. Możemy też zobaczyć miniaturki wszystkich obrazków do malowania.

Chameleon Mandalas Gone Wild - kolorowanka do markerów
Tył okładki – opis książki i miniaturki obrazków

Pierwsze kartki są poświęcone autorowi wzorów do malowania – przeczytamy krótką informację o jego twórczości i zobaczymy gotową kolorowankę, którą sam pokrył kolorami. Na następnych stronach znajdują się wszystkie wzory, każdy pomalowany przez innego artystę. Podpis i link do instagrama ułatwia znalezienie i śledzenie pracy twórców.

Kolorowanka marki Chameleon
Propozycja pomalowania obrazków – wykonanie innych artystów wraz z linkami

W książce znajdziemy 20 kolorowanek przedstawiających zwierzęta. Są nadrukowane jednostronnie, na grubym papierze. Dodatkowo każdą stronę ze wzorem poprzedza biała, trochę cieńsza kartka. To specjalne rozwiązanie dodatkowo zabezpieczające gotowe obrazki przed rozmazaniem i zanieczyszczeniem kolejnych kolorowanek przebijającym tuszem. Stronę można zostawić pustą lub testować na niej kolory przed ich użyciem. Zachęca do tego poniższa notatka.

Kartki w kolorowankach
Napis na pustej kartce

Każda strona ma perforację pozwalającą szybko oderwać obrazek, zachowując jego estetykę. W praktyce wypada to jednak różnie. Czasem strona wyrywa się bezpośrednio przy kółkach, czasem nadrywa się część z rysunkiem.

Kolorowanie obrazków markerami

Skoro książka była projektowana z myślą o produktach marki Chameleon, pisaki tej firmy poszły ,,na pierwszy ogień”. Do testów wybrałam obrazek złożony z dość dużych pól – markery mają jednak spore końcówki, a nie chciałam wyjeżdżać za linię. Dla lepszego efektu skorzystałam również z pisaków Clean Color Dot, którymi są namalowane kropki, oraz dodatkowe odcienie zieleni.

Ośmiornica - markery Chameleon, pisaki Clean Color Dot. Kolorowanka do markerów Mandalas Gone Wild
Ośmiornica – markery Chameleon, pisaki Clean Color Dot

Tusz wchłania się znakomicie – na odwrocie widoczne są tylko niektóre linie. Kolorowanka szybko wysycha. W cieniowaniu pomagają zakreskowane obszary sugerujące, z której strony pada światło.

Do wykonania kolejnych kolorowanek używałam też Promarkerów i wodnych pisaków Art & Graphic Twin. Wszystkie wypadały równie dobrze. Jedyną różnicą jest przebijanie – tusz wodny jest mniej widoczny na odwrocie niż alkoholowy.

Kredki Prismacolor Premier – drugi test mandali

Choć kolorowankę zaprojektowano z myślą o przyborach marki Chameleon, do drugiego testu postanowiłam użyć moich ulubionych kredek Prismacolor Premier. Pokolorowałam nimi trzy obrazki.

Baran - kredki Prismacolor Premier. Mandalas Gone Wild.
Baran – kredki Prismacolor Premier

Po grubym papierze rysowało się bardzo przyjemnie. Nie jest zbyt porowaty, więc przez pomalowane obszary nie prześwituje biały kolor. Kredki rozmazują się trochę bardziej niż pisaki. W tej sytuacji znów świetnie sprawdza się kartka rozdzielająca wzory – zmniejsza ryzyko, że niechcący rozetrzemy je jeszcze bardziej, przerzucając kolejne strony. Obrazek nie odbije się też na kolejnej kolorowance. Kolory pozostają żywe i wyraziste.

Chameleon Mandalas Gone Wild – idealna kolorowanka do markerów i kredek

Mandalas Gone Wild to książka świetnej jakości. Producenci zadbali o zabezpieczenie kolorowanek przed przebijającym tuszem na kilka sposobów. Po pierwsze, gruby papier, który doskonale wchłania atrament. Po drugie, druk jednostronny. I wreszcie pozostawienie pustej kartki między dwoma wzorami. Nie musimy nic podkładać, by mieć pewność, że nie zniszczymy kolejnych rysunków. To idealna kolorowanka do markerów każdego typu.

20 kolorowanek przedstawia zwierzęta, również te fantastyczne. Każdą z nich można wyrwać, dzięki perforacji oddzielającej dziurkowaną część strony. W praktyce, łatwiej je wyciąć. Wyrywanie kartki niestety czasem kończy się oderwaniem części wzoru.

Kolorowanka jest kołozeszytem, więc łatwo przerzucimy wszystkie kartki na jedną stronę. Nie musimy się też martwić, że część obrazka zniknie w ich łączeniu i nie będziemy mieli jak go pomalować.

Mandalas Gone Wild jest pierwszą kolorowanką, w której pomalowałam tak dużo obrazków. To świetnie podsumowuje jej jakość.

Plusy

 • Kolorowanka w formie kołozeszytu,
 • druk jednostronny,
 • gruby papier dobrej jakości,
 • kolorowanki oddzielone dodatkową kartką,
 • ciekawe, oryginalne wzory,
 • perforacja,
 • propozycja pomalowania każdego obrazka.

Minusy

 • Estetyczne wyrwanie kartki nie zawsze jest łatwe,
 • 20 obrazków to trochę mało.

2 komentarze

 1. Kolorowanka dla doroslych Chameleon Mandalas Gone Wild to doskonaly sposob na odstresowanie sie i oderwanie od rzeczywistosci. Zawiera 20 plakatow do kolorowania o rozmiarach 19,7 x 24,7 cm na grubym papierze 300 gsm, dobym zarowno do markerow, kredek jak i farb akwarelowych. Kolorowanka na poczatku zawiera przykladowe kolory markerow do cieniowania  Chameleon Pens dzieki, ktorym mozna uzyskac doskonale plynne polaczenie miedzy kolorami i cieniowania. Kolorowanka jest na spirali, ktora ulatwia obracanie kolejnych plakatow i sluzy jako podklad rysunkowy, miedzy plakatami sa puste ciensze kartki tak aby zabezpieczaly kolejny plakat przed ewentualnym przebijaniem kolorow. 

 2. Gdzie można zakupić taką kolorowankę?

Leave a Reply